banner kursu Potęga Oddechu Przytul Las Somianka 2024

PotĘga Oddechu - Przytul Las

Zapraszamy do udziału w wyjątkowych, autorskich warsztatach poświęconych oddechowi. 

W pięknych okolicznościach przyrody będziemy trenować, pogłębiać i uspokajać swój oddech. Ćwiczyć i rozmawiać o jego psychofizyczności i aktywności emocjonalnej. 

Weź głęboki wdech i uwolnij myśli.

Będziemy wzmacniać swój wewnętrzny i zewnętrzny głos. 
Podczas kąpieli leśnej wzmocnimy organizm, uruchomimy uważność na własne ciało w otoczeniu, poszukamy głębszego kontaktu z przyrodą.

Szczegóły

Data

18 – 21 lipca 2024

Miejsce

Dworek w Somiance to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Położony na malowniczej skarpie, otoczony rozległym parkiem, oferuje idealne warunki do odpoczynku i skupienia.

W naszym dworze:

 • Znajdziesz komfortowe sale doskonale wyposażone do prowadzenia kameralnych warsztatów i występów artystycznych.
 • Poczujesz magię historii w zabytkowych murach dworu, zbudowanego w XIX wieku.
 • Zanurzysz się w kojącej atmosferze przyrody, spacerując po rozległym parku i podziwiając otaczające krajobrazy.
 • Skosztujesz pysznych potraw przygotowywanych ze świeżych, lokalnych produktów.
 • Odwiedź stronę Dworu w Somiance i uzyskaj więcej informacji o miejscu
  oraz pokojach noclegowych: https://somiankadwor.pl/dom/

Dla kogo

Czy czujesz się przytłoczony codziennym stresem i rutyną?

Tęsknisz za głębokim oddechem i swobodą ruchów?

A może Twoja praca wiąże się z intensywnym używaniem głosu lub generuje nadmierne  napięcie i stres?

Jeśli tak, to nasze warsztaty są właśnie dla Ciebie!

Warsztaty skierowane są do osób:

 • Poszukujących ogólnego stanu swobody i lepszego kontaktu z własnym ciałem.
 • Pracujących głosem lub wykonujących wymagającą psychofizycznie pracę.
 • Zainteresowanych obserwowaniem pracy własnego ciała i skupianiem
  uwagi na oddechu.
 • Chcących zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Podaruj sobie ten wyjątkowy czas, weź głęboki wdech!!!

Program

 Wyrusz z nami w wyjątkową, podróż podczas której zanurzysz się w kojącej aurze przyrody i odkryjesz w sobie nowe pokłady energii i kreatywności.

Co Cię czeka?

 • 12 godzin intensywnych ćwiczeń oddechowych: Poznaj i praktykuj różne sposoby uzyskania spokoju oraz aktywacji podczas świadomej pracy oddechem, uwalniaj swoje emocje w bezpieczny sposób i odkryj moc swojego głosu. Poczuj harmonię ciała i ducha.
 • 4 godziny inspirujących wykładów: Poznaj swój aparat oddechowy i głosowy. Zyskaj wiedzę i narzędzia do lepszego radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami.
 • 2,5 godziny kąpieli leśnej z certyfikowaną przewodniczką: Zanurz się w kojącej atmosferze lasu, poczuj jego energię i odzyskaj utracony spokój ducha. Odkryj sekrety natury i jej wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.
 • Możliwość 20-minutowych konsultacji indywidualnych: Porozmawiaj z prowadzącym i uzyskaj wskazówki, jak wdrożyć zdobytą wiedzę i umiejętności do swojego życia codziennego.

Dlaczego warto wybrać ten kurs?

 • Poszukajmy wspólnie równowagi i harmonii: Naucz się technik relaksacyjnych, które pomogą Ci zredukować stres i napięcie.
 • Odkryjemy moc prawidłowego oddechu: Dowiedz się, jak wykorzystać oddech do poprawy zdrowia, samopoczucia i zwiększenia swojej energii.
 • Popraw komunikację werbalną: Odkryj moc swojego głosu i poznaj w bezpieczny sposób wyrażać swoje emocje.
 • Połączymy się z naturą i odnajdziemy wewnętrzny spokój: Weź głęboki wdech i poczuj regenerującą moc lasu.

Zwiększmy świadomość własnego ciała, zregeneruj siły, polepsz jakość życia oraz poznaj nowych, ciekawych ludzi!!!

Nie czekaj, zarezerwuj swoje miejsce już dziś i wyrusz w podróż ku lepszej wersji siebie!

Liczba miejsc ograniczona!

Czym jest kąpiel leśna?

Maria Rothert-Proniewicz zdjęcie dodatkowe, prowadząca kurs, MENADŻER TURYSTYKI I HOTELARSTWA ORAZ MODERATORKA THINKING DESIGN

Czym jest kąpiel leśna

Ta wywodząca się z Japonii metoda stosowana jest obecnie na całym świecie.
Od lat 80-tych XX w. Japończycy wykorzystują wiedzę na temat niezwykłych właściwości leśnego mikroklimatu.
Badania wykazały, że kąpiele leśne obniżają poziom kortyzolu i adrenaliny, mogą regulować sen, niwelują lęk i

złość, aktywizują układ przywspółczulny, czyli ten odpowiedzialny za odpoczynek i regenerację, wpływają
pozytywnie na wyobraźnię i kreatywność.

Korzyści

 • Redukcja stresu,
 • odpoczynek dla umysłu,
 • poprawa koncentracji,
 • zwiększenie przyswajania substancji wspomagających odporność organizmu (np. fitoncydy – substancje obronne wydzielane m.in. przez drzewa).
Kąpiel leśna sprawia, że w naszym organizmie rośnie liczba Komórek NK (Natural Killers/komórek zabójców, walczących np. z komórkami rakowymi). Kąpiel leśna sprawia, że w naszym organizmie rośnie liczba Komórek NK (Natural Killers/komórek zabójców, walczących np. z komórkami rakowymi). Badania wykazały, że kąpiele leśne obniżają poziom kortyzolu i adrenaliny, mogą regulować sen, niwelują lęk i złość, aktywizują układ przywspółczulny, czyli ten odpowiedzialny za odpoczynek i regenerację, wpływają pozytywnie na wyobraźnię i kreatywność.

Jak wygląda kąpiel leśna z przewodnikiem

Praktyka prowadzona jest wg struktury zalecanej przez Forest Therapy Hub „The Walk Activity Sequence (WAS). Podczas powolnego przemieszczania się na niewielkich odległościach, odbywają się aktywności oparte o 3 etapy: odłączenie, bezpośrednia ekspozycja, integracja doświadczenia. Proponowane, wyżej wymienione aktywności nie wymagają wysiłku fizycznego. Po większości ćwiczeń (zaproszeń) spotykamy się w kręgu. Jest też miejsce na samotne doświadczanie jak i integrację w grupie. Podczas sesji przewodnik stosuje elementy arteterapii (np. tworzymy mandale, wiersze), muzykoterapii (instrument drum tongue), narzędzia tj. koła barw, lupy, ramki, lusterka, karty emocji.

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona!
W kursie może wziąć udział tylko 15 osób.
Nie strać szansy i zapisz się już dziś!

Poznaj prowadzących

Podczas warsztatów będziesz mieć niepowtarzalną okazję spotkać się z trzema wybitnymi kobietami, które połączyły swoją wiedzę i pasję, aby stworzyć dla Ciebie wyjątkowe i niezapomniane doświadczenie.

Olga Rusin, prowadząca kurs, NAUCZYCIEL ŚPIEWU I IMPOSTACJI GŁOSU, WOKALISTKA, AKTORKA, zdjęcie główne

Olga Rusin

Nauczyciel śpiewu i impostacji głosu, wokalistka, aktorka

Jako śpiewaczka operowa i aktorka zdałam sobie sprawę jak ważny dla człowieka jest jego oddech i  głos. To nie tylko piękno dźwięku ale przede wszystkim wielkie narzędzie służące komunikacji. Od blisko 15 lat uczę impostacji głosu, śpiewu, koncentrując się na obserwacji pracy oddechu dzięki któremu możemy rozpoznać i w bezpieczny sposób uwalniać nasze emocje, który dodaje nam energii, pogłębia się, uspokaja dzięki czemu jest świetnym wsparciem dla ludzi dotkniętych depresją. Jako pedagog współpracowałam z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina, Teatrem Powszechnym w Warszawie, Teatrem Studio, Studiem Metod i Technik  Teatralnym przy Tetrze XL, Studiem teatralnym „KADR”, działem edukacyjnym Filharmonii im. K.Szymanowskiego w Krakowie. Od 2019 roku pracuję w Zarządzie Stowarzyszenia Artystów EUFORIS.

Moim celem jest by jak najwięcej ludzi używało swojego głosu swobodnie oraz śpiewało. Każdy powinien mieć przyjemność  korzystania ze swojego, niezwykłego i oryginalnego głosu. Nie ma nic wspanialszego niż ludzie zjednoczeni w śpiewie.

Natasza Sikora, prowadząca kurs, PSYCHOTERAPEUTKA W NURCIE GESTALT W TRAKCIE SZKOLENIA AKREDYTOWANEGO PRZEZ EUROPEJSKIE STOWARZYSZENIE TERAPII GESTALT, KONSULTANTKA KRYZYSOWA ORAZ COACH ZDROWEGO STYLU ŻYCIA.

Natasza Sikora

Psychoterapeutka w nurcie Gestalt w trakcie szkolenia akredytowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Terapii Gestalt, konsultantka kryzysowa oraz coach zdrowego stylu życia.

Prowadzę psychoterapie indywidualne oraz działam w ramach Stowarzyszenia Artystów Euforis propagując muzykę jako wsparcie w depresji, pracę z głosem oraz amatorskie śpiewanie. Patrzę na ludzi holistycznie, MY to nie tylko rozum, ale też ciało, emocje i dusza. Każdy z nas tworzy niepowtarzalną całość, której piękno warto odkrywać.

Chętnie spotkam się z Tobą na warsztacie o oddechu w praktycznym zastosowaniu, aby uwalniać emocje i głos z ciała. Zapraszam również na sesję oddechową oraz relaksacje. 

Prywatnie jestem mamą dwójki nastolatków, mam w domu dwa kocury i psa. Uwielbiam kontakt z naturą, podróżować i śpiewać. 

Więcej informacji o mnie na stronie: nataszasikora.pl

Maria Rothert-Proniewicz zdjęcie główne, prowadząca kurs, MENADŻER TURYSTYKI I HOTELARSTWA ORAZ MODERATORKA THINKING DESIGN

Maria Rothert-Proniewicz

Menadżer turystyki I hotelarstwa oraz moderatorka Thinking Design

Z wykształcenia jestem architektką krajobrazu i leśniczką jak również menadżerką turystyki i hotelarstwa oraz moderatorką Thinking Design.

Od 2021r. jestem Certyfikowaną przewodniczką kąpieli leśnych Forest Therapy Hub oraz członkinią Polskiego Towarzystwa Kąpieli Leśnych. Prowadzę kąpiele leśne dla grup i indywidualne pod szyldem „Przytul las” (www.przytullas.com.pl). Jako autorka artykułów nt. wpływu lasu na zdrowie człowieka, zapraszana byłam do programów TV oraz podcastów,Byłam również prelegentką podczas paneli dyskusyjnych (m.in. Polska Moc Biznesu), konferencji i warsztatów krajowych i międzynarodowych.

Od grudnia 2021r. mieszkam w Olsztynie, gdzie nawiązuję współpracę z lokalnymi fundacjami, resortami, organizatorami wydarzeń z zakresu zdrowego stylu życia, celem wprowadzenia kąpieli leśnych do oferty oraz organizowania wspólnych wydarzeń, gdzie natura odgrywa główną rolę.

Las jest miejscem, w którym znajduję spokój. Tam moje myśli przepływają swobodnie, a głowa i serce inspirują się i napędzają do ciągłych poszukiwań.

Cena

Oferta specjalna do końca maja!

1800
 • Oferta specjalna - bezzwrotne wpisowe 300 zł + 1500 zł / płatność jednorazowa 1800 zł (zawiera 300 zł wpisowe)
 • Udział w kursie
 • Zakwaterowanie
 • Wyżywienie
do 31.05

Oferta standardowa od czerwca

2000
 • Cena regularna bezzwrotne wpisowe 300 zł + 1700 zł płatne do 07.06
 • Udział w kursie
 • Zakwaterowanie
 • Wyżywienie

Jak się zapisać?

Krok 1

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz kontaktowy na dole strony

Krok 2

Otrzymasz email

Otrzymasz maila z potwierdzeniem rezerwacji (sprawdź w spamie, w razie czego napisz do nas)

Krok 3

Opłać kurs

Według podanych informacji w mailu wpłać bezzwrotną zaliczkę w wysokości 300 zł. a pozostałą kwotę do 07.06.2024r. lub skorzystaj z promocji, zapłać całość do 30.05.2024r. i zaoszczędź 200zł.

Krok 4

Wstępne rezerwacja miejsca

Po otrzymaniu przelewu zaliczki dostaniesz potwierdzenie i wstępną rezerwację miejsca na kursie

Krok 5

Pozostańmy w kontakcie

Pozostańmy w kontakcie, postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. Pamietaj, żeby mieć zagwarantowane miejsce na kursie musisz zapłacić pełną kwotę do 07.06.2024r.

Krok 6

Witamy na kursie

I już! Z przyjemności witamy Cię na kursie! Nie możemy się Ciebie doczekać!

Formularz zgłoszenia
Zapis na kurs Potęga Oddechu - Przytul Las, edycja 2024, Somianka
Administratorem moich danych osobowych jest Stowarzyszenie Artystów "Euforis" z siedzibą w Warszawie przy ul. Przytyk 7 / 140, 01-962 Warszawa, nr KRS 0000347643. Moje dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia korespondencji i obsługi zapytania, załatwienia sprawy, której dotyczy ta korespondencja. Przysługuje mi prawo dostępu do treści danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych poprzez kontakt ze Stowarzyszeniem (mail euforis@euforis.pl).
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, nazwisko, adresu e-mail, numeru telefonu) zawartych w zgłoszeniu, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) w celu realizacji mojego zgłoszenia do zapisu na kurs "Potęga Oddechu - Przytul Las" w dn. 18-21.07.24
Regulamin jest dostępny na stronie: https://euforis.pl/regulamin-kursupotega-oddechu-przytul-lassomianka-2024/