Olga Rusin

Jestem z wykształcenia śpiewaczką operową. Od 11 lat uczę ludzi prawidłowego oddechu i pracy głosem. Staram się propagować śpiew i muzykę polską.

Będąc pedagogiem i prelegentem prowadzę wykłady, audycje i warsztaty dla ludzi młodych, seniorów oraz niewidomych. Współpracuję z działem edukacyjnym Narodowego Instytutu im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie. Miałam okazję współpracować między innymi z Teatrem Powszechnym i Teatrem Studio w Warszawie, przygotowując aktorów do zadań sceniczno – muzycznych. Od dwóch lat pracuję z młodymi adeptami sztuki aktorskiej, ucząc impostacji głosu w Studio Teatralnym „Kadr”, prowadzę równocześnie własne studio wokalne Vocal Art Project – Olga Rusin.

Jako śpiewaczka byłam zatrudniona w kilku teatrach operowych w kraju i za granicą, pracowałam również jako aktorka – wokalistka w Teatrze Polskim w Poznaniu. Jestem laureatką kilku nagród na międzynarodowych konkursach wokalnych, takich jak pierwsze miejsce za interpretację utworów W. A. Mozarta na konkursie muzycznym “Prof. dr Josef Dichler & Kimiko Sato Wettbewerb“ (Wiedeń 2016), nagroda B. Smetany oraz nagroda specjalna Towarzystwa Muzycznego V. Kapralovej w Toronto na „12th Montreal International Voice Competition”, (Montreal 2013); drugie miejsce na „International Vocal Competition of Antonin Dvorak”, (Krlovy Vary 2011). Brałam udział w nagraniach muzyki do kilku słuchowisk i przedstawień teatralnych. W 2017 roku wraz z J.Trelą, J.Nowickim i A.Wnukiem zrealizowałam na antenie Radia Kraków premierę słuchowiska „Serce Ciemności” wg J.Conrada w reżyserii M. Warsickiej, słuchowisko zostało nagrodzone na festiwalu „Dwa Teatry”- Sopot 2018.

Od roku pracuję w zarządzie Stowarzyszenia Artystów „Euforis” pełniąc funkcję sekretarza. Wraz z Elizą Szulińską współprowadzę cieszący się dużym zainteresowaniem projekt warsztatów wokalnych „Kocham Śpiewać”.

Osobiście pasjonuję się polskim folklorem.

Powrót na górę