Ireneusz Wojaczek

Grafik, rzeźbiarz, wszechstronny aktor.

Swoje umiejętności plastyczne doskonalił kończąc Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale rzeźby. Teatrem zajmuje się od 8 lat, kształcił swoje umiejętności w Warszawskim Centrum Pantomimy oraz w Studio Teatralnym Kadr. Szlifując swój warsztat odbył pełny trening aktorski w technice Sanforda Meisnera.

Czynnie uczestniczył w wielu kursach i warsztatach prowadzonych przez wybitnych aktorów i reżyserów, takich jak Lionel Menard, Aleksander Neander, Wolfram Bodeker, Greg Goldston, Radim Vizvary. Pracował jako współreżyser, odtwórca etiud teatralnych, aktor dramatyczny, mim. Posiada również doświadczenie gry przed kamerą. W 2017 roku rozpoczął trwającą obecnie współpracę z reżyserem teatralno – filmowym Andre dela Cruz.

Współpracował z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, Warszawską Operą Kameralną, Teatrem Dramatycznym m. st. Warszawy, Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu i innymi instytucjami kulturalnymi jak Pałac Na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie, gdzie dokonał czytania performatywnego sztuki „Zabawa w Holberga” wg komedii „Erasmus Montanus” w reżyserii Włodzimierza Hermana. Występował również na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Jego hobby to poszukiwanie sposobów osiągnięcia głębokiego relaksu, praca oddechem, dlatego od wielu lat uprawia Freediving – nurkowanie na wstrzymanym oddechu.

Powrót na górę