Członkowie

Marcin Mikołajczyk

Agnieszka Strzeżek

Izabela Kurlanda

Bartosz Jakubowski

Anna Tabako

Emilia Bernacka

Ireneusz Wojaczek

Justyna Maj-Selwant

Członkowie Honorowi

Jolanta Janucik

Zarząd

Eliza Szulińska

ZAŁOŻYCIELKA STOWARZYSZENIA

Od ponad 10 lat wspieram ludzi w poszukiwaniu ich autentycznego głosu, uczę śpiewu, prowadzę kursy i warsztaty. Jestem także producentem i wydawcą. Euforyzm powstał przypadkiem, jako efekt intensywnych poszukiwań metod wspierających naukę śpiewu. Kilkanaście lat poszukiwań dało metodę pracy, którą każdy człowiek może opanować samodzielnie, jeśli tylko zechce. Euforyzm wypływa z połączenia miłości, sztuki i nauki o ciele i umyśle. To praktyka prosta i dostępna dla każdego, kto się nią zainteresuje. W centrum praktyki euforystycznej znajduje się proces twórczy, który ożywia wszystkie sfery naszej egzystencji. Euforyzm inspiruje do samodzielności, do nawiązywania głębokiego, wielowymiarowego porozumienia z samym sobą i z innymi ludźmi. Praktyka euforyzmu składa się z następujących elementów: INSPIRACJE / DZIAŁANIE / CIAŁO / UMYSŁ / GŁOS / DETOKS / HUMOR / PROCES TWÓRCZY / RELAKS

Tu znajdziesz moją pełną notkę biograficzną

Iwona Wach

PREZES ZARZĄDU

Zawodowo jestem współzałożycielem, współwłaścicielem i Członkiem Zarządu w Genomed S.A. - firmie zajmującej się diagnostyką genetyczną, sekwencjonowaniem i syntezą DNA oraz badaniami prenatalnym. Pełnię funkcję Dyrektora Działu Sprzedaży i Marketingu i zajmuję się sprzedażą i marketingiem dla klientów naukowych.

Pomimo, tego, że moje życie zawodowe zawsze było satysfakcjonujące i bogate, to życie osobiste niekoniecznie. Po różnych perturbacjach życiowych, kilku latach psychoterapii i potrzeby pobycia samej ze sobą poczułam, że samotność zaczyna mi dokuczać i, że potrzebuję działania oraz zdrowych satysfakcjonujących relacji.

W marcu 2018 r. trafiłam przez ”przypadek” do Chopin Point na koncert “Miłośnie, lirycznie, erotycznie”, a w grudniu tego samego roku przyszłam do Elizy Szulińskiej na warsztat “Kocham Śpiewać” i tak poznałam Elizę. Od maja 2019 roku uczęszczam do niej regularnie na lekcje śpiewu. W maju 2020r. ukończyłam studia podyplomowe - Akademia Psychologii Przywództwa (APP) w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej pod auspicjami Jacka Santorskiego – jest to dla mnie kolejne miejsce skąd czerpię energię, inspirację, skrzydła.

Za decyzją o objęciu stanowiska Prezesa Stowarzyszenia Artystów Euforis stoi chęć dalszego rozwoju, czerpania z życia, wykorzystania kompetencji w celu wykreowania nowej wartości. Obcowanie z euforystami - ludźmi podzielającymi moje wartości oraz nastawianie do życia i twórczości jest dla mnie paliwem i motywacją. Uważam, że człowiek w pojedynkę nigdy nie osiągnie i nie stworzy tyle, co w odpowiednio dobranej i zarządzanej grupie. Liczę na to, że przejęcie przez mnie obowiązków formalnych i organizacyjnych pozwoli artystom w stowarzyszeniu rozwinąć skrzydła i wyjść do świata, do ludzi - czego im i sobie życzę :-).

Olga Rusin

SEKRETARZ

Jestem z wykształcenia śpiewaczką operową. Od 11 lat uczę ludzi prawidłowego oddechu i pracy głosem. Staram się propagować śpiew i muzykę polską.

Będąc pedagogiem i prelegentem prowadzę wykłady, audycje i warsztaty dla ludzi młodych, seniorów oraz niewidomych. Współpracuję z działem edukacyjnym Narodowego Instytutu im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie. Miałam okazję współpracować między innymi z Teatrem Powszechnym i Teatrem Studio w Warszawie, przygotowując aktorów do zadań sceniczno - muzycznych. Od dwóch lat pracuję z młodymi adeptami sztuki aktorskiej, ucząc impostacji głosu w Studio Teatralnym "Kadr", prowadzę równocześnie własne studio wokalne Vocal Art Project - Olga Rusin.

Jako śpiewaczka byłam zatrudniona w kilku teatrach operowych w kraju i za granicą, pracowałam również jako aktorka - wokalistka w Teatrze Polskim w Poznaniu. Jestem laureatką kilku nagród na międzynarodowych konkursach wokalnych, takich jak pierwsze miejsce za interpretację utworów W. A. Mozarta na konkursie muzycznym “Prof. dr Josef Dichler & Kimiko Sato Wettbewerb“ (Wiedeń 2016), nagroda B. Smetany oraz nagroda specjalna Towarzystwa Muzycznego V. Kapralovej w Toronto na „12th Montreal International Voice Competition”, (Montreal 2013); drugie miejsce na „International Vocal Competition of Antonin Dvorak”, (Krlovy Vary 2011). Brałam udział w nagraniach muzyki do kilku słuchowisk i przedstawień teatralnych. W 2017 roku wraz z J.Trelą, J.Nowickim i A.Wnukiem zrealizowałam na antenie Radia Kraków premierę słuchowiska "Serce Ciemności" wg J.Conrada w reżyserii M. Warsickiej, słuchowisko zostało nagrodzone na festiwalu "Dwa Teatry"- Sopot 2018.

Od roku pracuję w zarządzie Stowarzyszenia Artystów "Euforis" pełniąc funkcję sekretarza. Wraz z Elizą Szulińską współprowadzę cieszący się dużym zainteresowaniem projekt warsztatów wokalnych "Kocham Śpiewać".

Osobiście pasjonuję się polskim folklorem.

Joanna Nasiłowska-Rek

SKARBNIK

Jestem entuzjastką sztuk performatywnych i edukacji kulturalnej. Od 2016 roku uczę się śpiewu. Bliski jest mi również teatr oraz sztuki wizualne. Moją misją w Stowarzyszeniu jest promowanie uprawiania sztuki w życiu codziennym jako wolnej formy ekspresji oraz tworzenie bezpiecznej przestrzeni dla dialogu.

Od 2019 roku sprawuję funkcję skarbnika w Stowarzyszeniu Artystów Euforis. Czuwam nad dokumentacją dotyczącą finansów, rozliczeniami, piszę wnioski. Ponadto zajmuję się koordynacją projektów produktowych oraz wydarzeń.

Koordynator wielu kursów i warsztatów organizowanych przez Stowarzyszenie Artystów „Euforis” takich jak:  letnie kursy organizowane w ramach festiwalu Miasto Sztuki w Jarosławiu w lipcu 2017, kursy zimowe w Reymontówce w lutym 2018, kursy "Odkryj swoją twórczą naturę" i "Odkryj swój naturalny głos" w Somiance w lipcu 2019, warsztaty „Co robi Twoje ciało, kiedy śpiewasz?” 2020 i 2021 oraz cykl warsztatów „Kocham śpiewać 2020”.

Pracowałam jako Start-up Manager w Ekologicznym Cateringu Dietetycznym „No Waste Box”. Jako osoba odpowiedzialna za rozwój produktu i budowanie od zera wizerunku marki musiałam nauczyć się pracy w dynamicznych warunkach, ciągłej pracy nad jakością, testowaniem produktu oraz rzetelnego określania planu budżetowego firmy z przewidywaniem potencjalnych zysków i strat.

Pracowałam również jako asystent polskiego designera i artysty Michała Janicy. W zakres moich obowiązków wchodziło planowanie budżetu, dbanie o dokumentację oraz pomoc w tworzeniu brandingu. 

Skończyłam Etnologię i Antropologię kulturową na Uniwersytecie Warszawskim. Kierunek ten pozwolił mi poznać wiele metodologii badania rynku. Potrafię samodzielnie przeprowadzać badania jakościowe i sprawnie identyfikować potrzeby klientów.