14040132_1288226221218072_6081941403015589019_n

sztuka zmienia umysł

Jesteśmy artystami. Każdego dnia tworzymy. Chcemy, aby sztuka stała się dostępna dla wszystkich ludzi. Dołącz do nas - zacznij śpiewać, grać, malować, tańczyć i pisać dla własnej przyjemności. Dzięki temu odkryjesz w sobie nowe pokłady energii i chęć do działania. Zmiana jaka dokonuje się podczas działań artystycznych jest niezwykła:

bierność → aktywność

lęk → odwaga

konflikty → współpraca

słabość → pewność siebie 

napięcie → relaks

 

coffee-1128140_1920

zaplanuj sezon

 

Jeżeli od zawsze marzysz o tym, żeby robić coś niezwykłego - być artystystą, ale nie wiesz od czego zacząć to usiądź spokojnie z filiżanką pysznej kawy, weź głęboki oddech i zaplanuj sezon.

CO?
Zapisz na kartce swoje marzenia, np.: chcę śpiewać, tańczyć, namalować obraz, zrobić ogromny dzban. Wyjdź poza wszelkie schematy. Posłuchaj siebie i podążaj za marzeniami.

JAK?
Jakie umiejętności są potrzebne do tego, żeby zrobić to o czym marzysz? wokalne? aktorskie? malarskie? Zapisz plan działania. Zrób rozeznanie jakie szkoły oferują naukę gatunku, który Cię interesuje, sprawdź nauczycieli, zapoznaj się z opiniami. Wybierz swojego mentora i zacznij pracę. To proste!

 

highspeed-photography-1004250_1920

Miasto Sztuki

 

CO? Letnie kursy i warsztaty - śpiew dla początkujących i zaawansowanych, gatunki: piosenka aktorska, jazz, musical. Master class - śpiew klasyczny. Gitara klasyczna i akustyczna.

KIEDY? 9-16 lipca, 16-23 lipca, 23-30 lipca 2017

GDZIE? Jarosław. Opactwo Benedyktyńskie, Sala lustrzana w kamienicy Attavantich, kameralna sala w Szkole Muzycznej oraz MOK w Jarosławiu

DLA KOGO? Dla osób, które zaczynają lub kontynuują naukę śpiewu w gatunkach jazz, musical, piosenka aktorska, dla uczniów szkół średnich i studentów wydziałów wokalnych. Dla gitarzystów, stylistyki: klasyczna, współczesna (awangardowa), bossa nova, pop, rock, folk. 

603-689-173

oraz na stronie: Miasto Sztuki 2017 LATO

 

 

 

 

13124430_789950324439757_5737944183120114784_n

unnamed

12088116_702885463146244_2296320968921083313_n1

 

.

 

 Presto. Muzyka Film Sztuka

 

Stowarzyszenie Artystów Euforis jest wydawcą magazynu Presto. Muzyka Film Sztuka.  Współpracujemy od roku 2015 tworząc strategię promocji kultury wysokiej i otwartej edukacji artystycznej w Polsce. 

 

Presto to jedyny na rynku polskim magazyn, w którym ciekawie i przystępnie i z zachowaniem wartości merytorycznych, piszemy o muzyce klasycznej, filmowej, współczesnej i nie tylko. Czytelnikami Presto są melomani, muzycy i wszystkie osoby, które, tak jak my, uważają, że klasyka może być pop. Młody, dynamiczny zespół redakcji 

 

Presto to miłośnicy dobrej muzyki (bez podziałów gatunkowych), muzycy i muzykolodzy, którzy swoją pasją chcą się dzielić z innymi. Lubią podejmować tematy nie tylko nośne, ale też nieoczywiste i kontrowersyjne. Muzyczne zainteresowania redaktorów Presto rozciągają się od dzieł i twórców, przez kulturę muzyczną Europy i całego świata, aż po zagadnienia z pogranicza sztuk. 
Presto to nie tylko magazyn. To także portal prostoomuzyce.pl, społeczność na Facebooku, panele dyskusyjne, wydarzenia branżowe, spotkania ze studentami i młodymi ludźmi, warsztaty, projekty edukacyjne, happeningi. Dzięki temu Presto stanowi platformę do interesujących rozmów o sztuce i podejmowania działań na rzecz promowania kultury wysokiej.

 

PRESTO

 

 

 

czy wiesz, że

hand-elderly-woman-wrinkles-black-and-white-54321

 

człowiek jest twórczy

I tylko wtedy osiąga pełnię szczęścia, kiedy uruchamia swój twórczy potencjał. Trening wyobraźni sprawi, że staniesz się architektem własnego życia - swojej kariery, relacji rodzinnych i własnego czasu.

 

 

pin-field-86798_1920

 

śpiew działa

 

Śpiewanie redukuje stres, poprawia samopoczucie i samoocenę, jest antidotum na depresję i samotność. Podczas śpiewu praca serca normalizuje się, zwalnia się liczba uderzeń serca na minutę, a ciśnienie krwi ulega obniżeniu. Spada poziom kortyzolu (hormonu stresu), a wrasta poziom dopaminy (hormonu przyjemności) i endorfin (które pobudzają uczycie przyjemności i euforii). Nauka śpiewu zwiększa aktywność komórek nerwowych, powstają nowe połączenia - ścieżki neuronalne. U dzieci i dorosłych zwiększa uwagę, pamięć i koncentrację. U seniorów śpiewanie hamuje procesy starzenia się mózgu.

 

 

baby-1595389_1920

 

możesz zacząć

 

Kiedy najlepiej zacząć?

TERAZ.

Zacznij tworzyć teraz.

Każdy twórczy dzień jest o wiele piękniejszy od tego rutynowego, powtarzalnego. Spraw sobie piękne życie pełne przygód. Tworzenie jest jak zabawa, beztroska, radość. Czy można powiedzieć, że jest najwłaściwszy czas na szczęście? TERAZ

 

miasto sztuki 2016

Zakochaliśmy się w Jarosławiu - mieście  otwartym, różnorodnym i kulturalnym, pełnym zabytków i uroczych zakątków. Ujęli nas jego mieszkańcy: życzliwi, skromni, bardzo gościnni ludzie. Dlatego pragniemy, aby Jarosław stał się unikatowym miejscem sztuki. Chcemy, aby co roku latem w każdym zakątku odbywały się wydarzenia artystyczne – warsztaty, koncerty, wystawy, happeningi, które będą łączyć artystów, mieszkańców Jarosławia oraz turystów. Chcemy, aby właśnie tu powstało żywe i tętniące Miasto Sztuki – miasto w którym nikt nie boi się być artystą dla własnej przyjemności. Miasto, w którym działania twórcze połączą ludzi, pokolenia, historię i teraźniejszość.

Pomysłodawczynią Miasta Sztuki, które łączy interdyscyplinarne kursy na różnych poziomach, festiwal oraz warsztaty dla mieszkańców miasta jest Eliza Szulińska. Wydarzenie objęte jest patronatem Burmistrza Miasta Jarosławia

color-198756__340

 

warsztaty

Warsztaty dla dzieci i mieszkańców Jarosławia trwały 10 dni. Podczas warsztatów dzieci malowały, wycinały, lepiły, układały, konstruowały, grały, uczyły się włoskich terminów muzycznych, projektowały, wzięły udział w budowaniu panoramy Jarosławia, malowaniu rękami, tworzeniu instalacji z marzeń, warsztatach collage, konstruowaniu instrumentów muzycznych, próbie orkiestry, układaniu kwietnych kobierców oraz nauce origami. Zajęcia odbywały się w wesołej atmosferze w ogrodach jarosławskiego Opactwa. 

 

 

flute-1291373__180

.

kursy

W tym roku do Jarosławia przyjechali artyści różnych dyscyplin, aby uczyć i tworzyć. Kursy trwały od 4 do 18 lipca. Klasy śpiewu prowadziły prof. Jolanta Janucik - master class, Eliza Szulińska - musical, jazz, piosenka aktorska, Anna Fijałkowska - śpiew klasyczny i korepetycje. Towarzyszyło im dwóch pianistów Krzysztof Trzaskowski i Aleksander Koziński. Krzysztof Trzaskowski prowadził także klasę kameralistyki fortepianowej. Ewa Liebchen prowadziła zajęcia z flecistkami. Maja Molska świadomość ciała, a Anna Cioch dykcję.
Przygotowaliśmy  120 utworów, próby odbywały się na terenie Opactwa oraz w Sali Lustrzanej Jarosławskiego Centrum Kultury i Promocji w godzinach 8 -23. 

 

 

__b_4a81f407186497cae407c75344eba7eb

.

koncerty

Podczas tegorocznej Edycji Miasta Sztuki uczestnicy kursów wzięli udział w siedmiu koncertach, które odbywały się na pl. św. Michała, w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji oraz w Opactwie. W tym roku repertuar był bardzo zróżnicowany: jazz, piosenka aktorska, musical, pieśni i arie operowe i operetkowe, muzyka sakralna.

 

Dziękujemy wszystkim Wykładowcom, Organizatorom, Instytucjom Kultury, Partnerom, Uczestnikom, Sponsorom i Wolontariuszom oraz wspaniałej jarosławskiej Publiczności za ten piękny czas.